BAFTAS 2018 full nominasjoner og vinnere liste | NO.rickylefilm.com
Hendelsen

BAFTAS 2018 full nominasjoner og vinnere liste

BAFTAS 2018 full nominasjoner og vinnere liste

BAFTA 2018 vinnerne avslørt

Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri ryddet opp.

Det var en stor kveld på 2018 BAFTA Awards for tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri, ta bort vinner for beste film, Enestående British Film, Beste orginalmanus og beste mannlige birolle og beste kvinnelige hovedrolle for skuespillerne Sam Rockwell og Frances McDormand.

load...

Arrangert av Absolutely Fabulous stjerners Joanna Lumley, om kvelden også så en stor seier for britiske skuespilleren Daniel Kaluuya, tildeles som EE Rising Star for sin rolle i Get Out.

Se den fullstendige listen over vinnere nedenfor:

Beste Film

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape Of Water
Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - VINNER

Enestående British Film

Darkest Hour
Stalins død
Guds eget land
Lady Macbeth
Paddington 2
Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - Vinner

Best Director

Blade Runner 2049 - Denis Villeneuve
Call Me By Your Name - Luca Guadagnino
Dunkirk - Christopher Nolan
The Shape Of Water - Guillermo Del Toro - VINNER
Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - Martin McDonagh

Beste kvinnelige hovedrolle

Annette Bening - Film Stars Do not Die In Liverpool
Frances McDormand - Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - VINNER
Margot Robbie - I, Tonya
Sally Hawkins - The Shape Of Water
Saoirse Ronan - Lady Bird

Best ledende aktør

Daniel Day-Lewis - Phantom Tråd
Daniel Kaluuya - Get Out
Gary Oldman - Darkest Hour - VINNER
Jamie Bell - Film Stars Do not Die In Liverpool
Timothee Chalamet - Call Me By Your Name

Beste kvinnelige birolle

Allison Janney - I, Tonya - VINNER
Kristin Scott Thomas - Darkest Hour
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lesley Manville - Phantom Tråd
Octavia Spencer - The Shape Of Water

load...

Beste mannlige birolle

Christopher Plummer - alle pengene i verden
Hugh Grant - Paddington 2
Sam Rockwell - Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - VINNER
Willem Dafoe - The Florida Prosjekt
Woody Harrelson - Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri

EE Rising Star Award (stemt frem av publikum)

Daniel Kaluuya - VINNER
Firenze Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothee Chalamet

Enestående Debut av en britisk forfatter, regissør eller produsent

The Ghoul
Jeg er ikke en Witch - VINNER
Jawbone
Kingdom Of Us
Lady Macbeth

Filmen ikke i det engelske språk

Elle
Først De drepte min far
The tjenerinne - VINNER
Loveless
The Salesman

Beste dokumentar

City Of Ghosts
I Am Not Your Negro - VINNER
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

Best Animated Film

Coco - VINNER
Loving Vincent
My Life As A squash

Best Original Screenplay

Få ut
jeg, Tonya
Lady Bird
The Shape Of Water
Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - VINNER

Beste tilrettelagte manus

Call Me By Your Name - VINNER
Stalins død
filmstjerner Do not Die In Liverpool
Molly Spill
Paddington 2

Best Original Music

Blade Runner 2049 - Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour - Dario Marianelli
Dunkirk - Hans Zimmer
Phantom tråden - Jonny Greenwood
The Shape Of Water - Alexandre Desplat - VINNER

Best Cinematography

Blade Runner 2049 - Roger Deakins - VINNER
Darkest Hour - Bruno Delbonnel
Dunkirk - Hoyte van Hoytema
The Shape of Water - Dan Laustsen
Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - Ben Davis

Beste klipp

Babyen Driver - Jonathan Amos, Paul Machliss - VINNER
Blade Runner 2049 - Joe Walker
Dunkirk - Lee Smith
The Shape Of Water - Sidney Wolinsky
Tre plakater Utenfor Ebbing, Missouri - Jon Gregory

Best Produksjon og design

Skjønnheten og udyret - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 - Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk - Nathan Crowley, Gary Fettis
The Shape Of Water - Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau - VINNER

Best Costume Design

Skjønnheten og udyret - Jacqueline Durran
Darkest Hour - Jacqueline Durran
jeg, Tonya - Jennifer Johnson
Phantom tråden - Mark Bridges - VINNER
The Shape Of Water - Luis Sequeira

load...

Best Makeup og hår

Blade Runner 2049 - Donald Mowat, Kerry Varsle
Darkest Hour - David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji -
VINNER
I, Tonya - Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul - Daniel Phillips
Wonder - Naomi Bakstad, Robert A Pandini Arjen Tuiten

Best Sound

Babyen Driver - Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkirk - Richard King Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten - VINNER
The Shape Of Water - Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Beste visuelle spesialeffekter

Blade Runner 2049 - VINNER
Dunkirk
The Shape Of Water
Star Wars: The Last Jedi
krig om Planet Of The Apes

British kort animasjon

Har hjerte
Mamoon
Poles Apart - VINNER

British kortfilm

Aamir
Cowboy Dave - Vinner
A Drowning Man
Arbeids
Wren Boys

load...